Żeton Yearn.Finance YFI stał się pierwszym altcoinem, który wyprzedził cenę bitcoinów.
Raporty z projektu mają łączną wartość 824 milionów dolarów.
Yearn.Finance jest obecnie 42. co do wielkości kryptonimem według limitu rynkowego

Yearn Finance YFI DeFi
Yearn.Finance’s native governance token, YFI, stał się pierwszym altcoin, który wyprzedził cenę bitcoin, po zamknięciu na niego na kilka dni.

Jadąc na falach rosnącego rynku DeFi, YFI uderzył w ceny aż 14.878 dolarów w ciągu ostatnich 24 godzin, według danych CoinGecko. Inwestorzy wlewają setki milionów do protokołu od momentu jego uruchomienia, a żeton YFI wzrósł o ponad 32,000% tylko w ostatnim miesiącu.

Wynik jest historycznym momentem, w którym jeden YFI przekracza wartość jednego BTC.

Za tym szaleństwem kryje się Yearn.Finance, zdecentralizowany ekosystem agregatorów, które wykorzystują usługi pożyczkowe do optymalizacji pożyczania tokenów. Akcja cenowa tokena YFI jest szczególnie interesująca ze względu na fakt, że zespół opisał ją jako,

całkowicie bezwartościowy żeton zasilający 0. Powtarzamy, że ma on wartość finansową 0.

To, dokąd zmierza YFI, pozostaje niejasne. Niektórzy uważają, że YFI jest przygotowane do wycofania się. Inni widzą więcej miejsca na wzrost w dłuższej perspektywie. Pomimo oczywistej niepewności, nie powstrzymało to ludzi przed spekulacjami na temat tego, o ile wyżej może pójść.

Według DeFi Pulse, aktualna wartość całkowita YFI wynosi 664 mln dolarów. Jednak najnowsze statystyki z samego tylko Yearn.Finance podają, że TVL wynosi 824 mln dolarów, podczas gdy w skarbcu brakuje tylko 403 tys. dolarów.

Yearn przeskoczył również do poziomu czterdziestu dwóch na liście kryptonimów. Wszystko to miało miejsce w dniu, w którym TVL w DeFi osiągnął oszałamiającą sumę 6,61 miliarda dolarów.

By admin